alt

7 پارک آبی محبوب دنیا

7 پارک آبی محبوب دنیا

محبوبیت پارک‌های آبی از زمان معرفی آن یعنی اواخر سال ۱۹۴۰ بر می‌‌گردد. کشور ایالات متحده آمریکا با بیش از هزار پارک آبی و ده‌ها پارک جدید در هر سال بیشترین تعداد پارک‌های آبی را داراست. پارک‌های آبی همچنین عمدتا به دو دسته روباز و سربسته یا سالنی تقسیم می‌شوند. پارک‌های آبی روباز معمولاً در نقاط گرمسیری و استوایی بازگشایی می‌شوند و پارک‌های سالنی در نقاط شهری بیشتر دیده می‌شوند. در حال حاضر بزرگ‌ترین پارک آبی روباز جهان در شهر ویسکانسین آمریکا قرار دارد. این پارک آبی کشتی نوح یا Noah's Ark نام دارد و بیش از 51 یک سرسره و راید مختلف دارد.

پارک آبی Noah's Ark، ویسکانسین/ آمریکا

یکی از بهترین پارک های آبی دنیا را باید در ایالت ویسکانسین آمریکا پیدا کنید! در واقع این پارک آبی در صدر آن 1% از پارکهای برتر جهان است. Noah's Ark  برنده جایزه بهترین پارک در سال های 2011-2017 و همچنین دریافت کننده جایزه برگزیده مسافران در دو سال 2016 و 2017 بوده است و اخیرا نیز یکی از ده پارک برتر در آمریکا و یکی از 25 پاک برگزیده جهان بنابر نظرات جدید مسافران است.
به دنبال یکی از شادی آفرین ترین فضاهای آبی خانوادگی هستید؟ تردید نکنید! Noah's Ark با دو رودخانه بسیار طولانی، چهار فضای آب بازی مجزا برای کودکان، سالن نمایش فیلم چهاربعدی و نه تنها یکی، بلکه دو استخر موج بزرگ مکان ایده آلی برای خانواده هاست.

پارک آبی Tropical Islands،  برلین/ آلمان

به فکر پیدا کردن یک پارک آبی شگفت انگیز هستید؟ احتمالا آلمان را از قلم انداخته اید! تفرجگاه Tropical Islands برلین منتظر شماست و درحالیکه پاییز و زمستان برلین سرد و سوزناک است، مهمانانش را گرم نگه می دارد.  پناهگاهی قدیمی در 60 کیلومتری جنوب برلین که در گذشته با نام  Aerium شناخته می شده است .با توجه به موقعیت مکانی این پناهگاه قدیمی و دارا بودن مساحت مناسب  ایده جالبی به ذهن آلمانی ها خطور کرد تا این مکان را به یک مکان تفریحی تبدیل کنند . بعد از بررسی های مختلف به این نتیجه رسیدند که چه جایی بهتر از یک پارک آبی سرپوشیده ؟!


پارک آبی saint lucia / آمریکای شمالی

بچه ها، خانواده ها و ماجراجویان آخرهفته ای احتمالا در این پارک آبی کارائیبی با آن همه وسایل شبه تمرین با مانع آن لذت می برند. وسایل سرگرمی های آبی پارک St. Lucia's آمریکای شمالی  شامل ترامپلین، دیوار صعودی، میله میمون بازی، تاب، سرسره، پرش از روی مانع، کشتی سلیمان، تونل های آبی و همچنین فضای والیبال آبی می باشد.

پارک آبی ace raft، غرب ویرجینیا/ آمریکا

لذتی در فضای پنج هکتاری...در دریاچه ای که از رودخانه سرچشمه می گیرد!
پیک نیک و استراحت در ساحل، سرسره های آبی، زیپ لاین و تفریح و هیجان زیاد کودکانه در محیطی دلباز و پرماجرا در این پارک آبی منتظر شماست. همه کودکان سن مجاز اجازه ورود دارند تا از کوه های بادی پارک بالا بروند و به درون دریاچه شیرجه بزنند. از برج ها صعود کنند و با زیپ لاین به دل دریاچه شیرجه بزنند یا اینکه دوستانشان را برای افتادن روی تیوب های بادی غول پیکر هل بدهند!

پارک آبی  Water World، ایاناپا/ قبرس

در آیاناپا قرار نیست فقط پارتی های کفی( کف آلود) برگزار کنیم! تم این پارک آبی یونانی است با ستون های و بناهای یادبودی از نبرد تروا. استخر موجدار پوسایدن هم بناهای مخروبه یونان باستان، شکسته پاره های کشتی ها و  چشمه های آب گرم را درخود جای داده است. تمامی بازی های این مجموعه براساس اسم خدایان و پادشاهان یونان نامگذاری شده اند.

پارک آبی Aquatica Orlando/آمریکا

 آکواتیکا اورلاندو بزرگترین ساحل شنی دست ساز را در ببین پارک های آبی دیگر دارد. جاذبه ی اصلی این پارک آبی، شیرجه در بین دلفین هاست. افرادی که در پارک هستند در طول آکواریومی که پر از دلفین است شیرجه می زنند. نزدیک به ۶۰۰۰۰ گونه گیاه مختلف در این پارک آبی کاشت شده است. اگر دوست دارید همزمان هم از طبیعت و هم از شگفتی های ساخت بشر لذت ببرید، پارک آبی آکواتیکا اورلاندو یکی از بهترین هاست.
.

پارک آبی  Atlantis  Aquaventur/ دبی

 این پارک آبی را باید از جمله آن جاذبه های گردشگری در دبی دانست که مردم به خاطرش به این کشور سفر می کنند.  Atlantis  Aquaventure  با  مجموعه ای از رایدهای رکوردشکن و چشمه آب گرمی پر از کوسه که شما را از نزدیک گرفتار میکند، جایی فوق العاده برای وقت گذرانی خانوادگی است. پس از ورود به پارک هم میتوانید از ساحل اختصاصی آن برای استراحت بهره مند شوید.


در مطالب بعدی وبلاگ به صورت مجزا هر کدام از این پارک هارا معرفی خواهیم کرد.
برای دیدن مطالب گذشته وبلاگ کلیک کنید.

 

نظرات


نظر شما

فرم ارسال نظر


large desktopdesktoptabletphone © Royagar.com