alt

تفریحات آبی کیش- سافاری

معرفی و خرید با تخفیف تفریحات کیش

تاریخچه سافاری
سافاری در شکل سنتی آن، گشت و گذار در بیابان‌های آفریقا و مشاهده‌ی زندگی حیوانات حیات وحش از نزدیک است. نام این تفریح از واژه سفر در زبان عربی- سواحیلی گرفته شده، زمانی که پای اروپاییان  و آمریکایی‌ها به قاره سیاه باز شد، وسوسه و شهوت ابراز قدرت برای طبیعت نیز، همراه آن پای به این سرزمین گذاشت. شکار حیوانات عظیم الجثه مانند فیل، کرگدن، بوفالو، شیر و... به راهی برای فرونشاندن میل قدرت و برتری انسان‌های سفیدپوست تبدیل شد.
راهی پرهزینه و البته خطرناک برای طبیعت. در آن زمان، سفیدپوستان اروپایی و آمریکایی با هدایت راهنمای بومی به سفر(سافاری) در قلب بیابانها و قلمروهای حیوانات وحشی می‌رفتند و بعد از شکار و عکس گرفتن با افتخار، از عاج، پوست و سر آن حیوانات برای تزئین خانه خود استفاده می‌کردند. به واسطه همین سواستفاده‌های مکرر از طبیعت بود که حیات برخی گونه‌های این حیوانات مانند کرگدن سفید، در خطر انقراض قرارگرفت.

سافاری در معنای امروزی
امروزه اما این نوع سافاری منسوخ و غیرقانونی است و هرگونه فعالیت در این زمینه با برخورد انجمن‌های حمایت از حیوانات روبه رو خواهد شد. پس طرفداران حیات وحش و گردشگری راه بهتر و امن‌تری را برای سیاحت در دنیای حیات وحش پیدا کردند، راهی که در عین حفظ حیات وحش از هرگونه دست درازی انسان، فرصت مناسب و بی‌نظیری برای مشاهده و تحسین این دنیای زیبا، فراهم می‌کند. سافاری‌های امروزی تماماً متکی بر مشاهده هستند.

تورهای سافاری گردشگری در آفریقا کمابیش 5نوع سافاری ارائه می‌دهند که تمام آنها به نوعی مبتنی بر مشاهده‌ و عکاسی از اکوسیستم حیات وحش است. معمولاً یک ماشین دو دیفرانسیل مانند جیپ، اصلی‌ترین ابزار برای آغاز سافاری است. گردشگران به همراه یک لیدر که اغلب محلی است، سوار بر یک اتومبیل مانند چیپ، با رعایت کامل ایمنی، به قلب بیابان و محل زندگی حیوانات می‌روند و آنها را از نزدیک مشاهده می‌کنند. گرچه همانطور که گفتیم چندین نوع سافاری ارائه می‌شود. در یک نوع آن، گردشگران با پای پیاده به سیاحت می‌روند و در نوع دیگر، با قایق‌های کانو، به آبهای خروشان می‌زنند.
البته ناگفته نماند که در دیگر نقاط دنیا که دارای بیابان‌های شنی هستند و گونه‌های خاص جانوری ندارند، نوعی از سافاری با ماشین‌های سنگین مانند هامر، جیپ، پاترول و... نیز ارائه می‌شود که تنها مبتنی بر گردش با سرعت بالا در تپه‌های ماسه‌ای است به طوری که یک راننده مجرب، با رانندگی در مسیرهای رفت و برگشتی و بالارفتن از تپه‌ها با سرعت زیاد، شما را به یک هیجان و لذت تکرارنشدنی میهمان می‌کند. سافاری در ایران از این نوع آخر است.
سافاری کیش
سافاری کیش یکی از تفریحات مجموعه‌ی پارس سافاری کیش است که در سال 92 در بخش وسیعی از جزیره به مساحت 500.000 مترمربع تاسیس شده است. این مجموعه طرف قرارداد با اکثر آژانس‌های کیش از جمله اوشن گشت بوده و در قالب پکیج‌های مختلف، بلیت‌های تخفیف‌دار ارائه می‌دهد. چندین فعالیت در این مجموعه تفریحی برای سنین مختلف دردسترس است که در مقاله‌ای جداگانه، به آن خواهیم پرداخت. البته اطلاعات تکمیلی را می‌توانید از آژانس گردشگری اوشن گشت نیز بخواهید.
مجموعه سافاری کیش در بلوار امام خمینی – بلوار سافاری – جنب فاز3 صنعتی قراردارد و از صبح تا غروب آفتاب فعالیت می‌کند. اما پیشنهاد می‌شود پیش از هر نوع برنامه ریزی، اطلاعات ساعات دقیق و انواع پکیج‌های تفریحی سافاری را از اوشن گشت جویا شوید.
تهیه بلیت سافاری کیش
آژانس گردشگری اوشن‌گشت، می‌تواند به شما کمک کند تا پیشاپیش بلیت این تفریح هیجان انگیز را رزرو یا تهیه کرده و با خیالی آسوده سفر کنید. انواع پکیج‌های تفریحی مجموعه سافاری برای سنین مختلف از طریق اوشن گشت، با تخفیف در اختیار شماست. هم‌اکنون می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تهیه بلیت به سهولت و در کمترین زمان، از طریق شماره‌های تماس زیر اقدام کنید.
آدرس آژانس گردشگری اوشن گشت: جزیره کیش، بلوار فردوسی، خیابان ابن سینا، ساختمان گنجینه، طبقه همکف، پلاک 2.
شماره تماس جهت مشاوره، تهیه و رزرو بلیت:  076-44472175 – 8 

 

 پست ما درباره تفریح کشتی آکواریوم رو از اینجا ببینید

 
 

نظرات


نظر شما

فرم ارسال نظر


large desktopdesktoptabletphone © Royagar.com